Su Kaçağı Bulma ve Tespiti yapan Elif Tesisat, Kırmadan Kameralı cihazları ile Su Kaçaklarını Tespit ederek Müdahale ediyor.

Su Kaçağı Tespiti

su kaçağı tespiti elif tesisat

Su kaçağı bulma artık eskinin klasik yöntemlerinin dışında teknolojik cihazlarla yapılabilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti sırasında robot cihazlardan yararlanılır. Ancak bu işlem hassas ve önemli bir yapıya sahip olduğundan dolayı mutlaka bir uzmana danışmak lazımdır. Aksi halde istenmeyen görüntülerin ortaya çıkması söz konusu olabilir. İşi garanti altına almak ve daha hızlı bir şekilde bitirmek için uzmana danışmak doğru bir karar olacaktır.

elif tesisat su kaçağı bulma
elif tesisat su kaçağı bulma

Su kaçakları ilk dönemde kendisini belli etmeden ilerler. İleri boyuta ulaştığında ise birikmiş olan su duvarlardan yavaş yavaş akmaya başlar. Bu duruma müdahale edilmediği takdirde su kaçağının daha ileri boyutlara ulaşması ve maddi kayıpların artması olasıdır. Bu nedenle zamanında tespit bu konuda oldukça önemli durumlardan biridir.

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı tespiti tavanda oluşan kabarmalar, su sızıntıları gibi çeşitli şikayetler sayesinde kolay bir şekilde yapılabilir. Öte yandan apartmanın kötü kokması, duvarlarda oluşan nemler bu durumun ortaya çıkma belirtileri arasında bulunur.

Ancak su kaçağının tam olarak oluştuğu noktanın tespit edilebilmesi için mutlaka profesyonellere danışmak gerekir. Geçmiş yıllarda su kaçağını bulmak için tesisatın ve boruların yıkılması gerekiyordu.

su kaçağı bulma ümraniye elif tesisat
su kaçağı bulma ümraniye elif tesisat

Ama günümüzde bu ilkel uygulamalar geride kalmış olup son derece basit yöntemler üzerinden su kaçağı tespiti yapılabilir. Termal kamera, akustik dinleme cihazı, nemölçer gibi cihazların kullanıldığı bu yöntem tesisata zarar vermeye gerek kalmadan konunun hızlı bir şekilde çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir