İstanbul’un Her ilçesine Servisimiz Vardır. GARANTİLİ İŞÇİLİK ve UYGUN FİYAT

Petekler Isınmıyor ne yapmalıyım? Petek sıcaklığı nasıl arttırılı? Petek bakımı ve tamiri Elif Tesisat

Peteklerin tıpkı kombiler gibi bakıma ihtiyacı bulunmaktadır. Birçok kişi, petek temizliğinin gereksiz olduğunu ifade etmektedir. Ancak, kalorifer tesisatından uzun süre verim almak ve daha verimli ısınmak istiyorsanız kesinlikle petek temizliği yaptırmalısınız.

Petek temizliğini kendiniz yaptırmak yerine petek temizleme ustası ile çalışmayı tercih etmelisiniz. Bu sayede, petek temizliği işlemleriniz hem daha ekonomik hem de daha kaliteli bir şekilde tamamlanacaktır. İstanbul petek temizleme firması ile anlaşarak petek temizliği problemini kısa zamanda çözebilirsiniz.

Petek Temizleme Elif Tesisat
Petek Temizleme Elif Tesisat

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız bu işlemin öncelikli olarak kalorifer tesisatı temizliği olduğunu bilmelisiniz. Bir başka deyişle, petek temizliği ile kombi bakımını birbirine karıştırmamalısınız.

Temizlik yapılması gereken asıl kısım; peteklerden ziyade tesisatlar olmaktadır. Çünkü, kirlilik, genel olarak bu kısımdadır. Kireç, çamur ve çeper genel olarak plastik borulardadır. Bakır boru sistemlerinde herhangi bir temizlik işlemine gerek yoktur. Bunun sebebi, bakır borunun pislenmemesidir.

Peteklerde koruma için gerekli yağın olduğunu söylemek gerekir. Birçok kişi, peteklerin delinme riskinden dolayı petek temizliği işlemini riskli bulmaktadır. Ancak, söz konusu yağ ile yapılan çalışma kesinlikle petekten çıkmayacaktır. Bir başka deyişle, sistemde kalacaktır.

Petek nasıl temizlenir diye merak edenlere temizlik işlemleri esnasında peteklerin asla yerinden sökülmemesi gerektiğini söylemeliyiz. Bunun sebebi, peteklerin sökülmeye başlamasıyla beraber çürümeye başlayacağı gerçeğidir.

Petek Temizliği hakkında daha fazla bilgiyi https://www.eliftesisat.com/petek-temizleme/ ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir